Safari i private safaribiler

Engelsktalende sjåfør/guide

Håndplukkede lodger

Trygge lokale samarbeidspartnere

Uganda og Kenya – Gorillatrekking og safari

Denne turen kombinerer Uganda og Kenya, og gir deg både gorillatrekking og safari i verdensberømte Masai Mara nasjonalpark.

Eventyret starter i Uganda, også kjent som Afrikas perle, og hjem til imponerende gorillaene. Du møter dem i Bwindi nasjonalpark hvor du begir deg ut i skogen for å lete etter dem. Gorillatrekking er en intens, men uforglemmelig opplevelse.

Kenya er selve definisjonen på safari. Masai Mara nasjonalpark er lyden av hundretusenvis av hover som runger over savannen. Det er løvebrøl, gnuer som spiser seg gjennom bølgende gress og leoparder som halvsover på en grein høyt over bakken.

Dette er rett og slett en vill tur!

Det utstedes et begrenset antall tillatelser for gorilla- og sjimpansetrekking per dag. Det anbefales å bestille reisen minst 6 måneder før avreise.

Reiseperiode: Hele året. Gorilla- og sjimpansetrekking er mer utfordrende i regntiden (oktober til november og april til mai). Regnet kommer for det meste om natten og tidlig om morgenen. Merk at det er 15 års aldersgrense for å delta på gorillatrekking. 

Dag-for-dag-program

Dag 1: Avreise fra Norge

Avreise fra ønsket flyplass i Norge med rutefly. Mellomlanding og flybytte underveis før videre flyvning til Entebbe.

Dag 2: Entebbe

Ved ankomst Entebbe går dere gjennom passkontroll og henter bagasjen. I ankomsthallen blir dere møtt av sjåfør og kjørt til hotellet for innsjekk. Resten av dagen til egen disposisjon. Det er mulig å delta på et solnedgangscruise på Lake Victoria (ikke inkludert). 

Dag 3: Entebbe – Kihihi – Bwindi nasjonalpark

Etter frokost blir dere kjørt til flyplassen i Entebbe for videre flyvning til Kihihi. Flyturen tar rundt to timer. Ved ankomst Kihihi blir dere møtt av sjåfør og kjørt til lodgen i Bwindi-området. Innsjekk og lunsj. Resten av dagen til egen disposisjon. Det er mulig å besøke nærliggende landsby eller lokale prosjekter i området. 

Dag 4: Gorillatrekking

Etter frokost går dere til briefing før dagens gorillatrekking i Bwindi-området. Sammen med erfarne guider legger dere ut på vandring i regnskogen på leting etter en gorillafamilie. Vandringen kan ta mellom 3 og 8 timer, avhengig av hvor gorillaene befinner seg, og foregår i variert og til tider krevende terreng. Pakket lunsj underveis.

Når gorillaene er funnet, får dere 1 time til å observere dem på nært hold i deres naturlige omgivelser. Etter endt trekking returnerer dere til lodgen. 

Dag 5: Bwindi – Kihihi – Entebbe – Nairobi

Etter frokost blir dere kjørt til flyplassen i Kihihi for fly tilbake til Entebbe. Videre flyvning til Nairobi i Kenya. Ved ankomst går dere gjennom passkontroll og blir møtt av sjåfør for transport til hotellet. 

Dag 6: Nairobi – Masai Mara nasjonalpark

Etter frokost blir dere hentet på hotellet og kjørt til Masai Mara nasjonalpark. Kjøreturen går gjennom Rift Valley med fotostopp underveis. Lodgen ligger inne i nasjonalparken, med safari underveis. Innsjekk og lunsj. Om ettermiddagen blir det safari. 

Dag 7-8: Masai Mara nasjonalpark

To hele dager med safari i Masai Mara nasjonalpark. Området er kjent for sitt rike dyreliv og store bestander av klassiske savannedyr. Safari morgen og ettermiddag begge dager, med tid til avslapning på lodgen mellom safariturene. 

Dag 9: Masai Mara – Nairobi

Etter frokost går reisen ut av Masai Mara nasjonalpark, med en siste safari på vei ut av parken. Transport tilbake til Nairobi. Innsjekk på hotellet. 

Dag 10: Avreise Nairobi

Dere blir hentet på hotellet og kjørt til flyplassen for fly hjem til Norge. 

Dag 11: Ankomst Norge

Ankomst ønsket flyplass i Norge etter mellomlanding(er).

Dette er inkludert:

  • Fly Norge – Entebbe/Nairobi – Norge
  • Innenlandsfly Entebbe – Kihihi – Entebbe
  • Fly Entebbe – Nairobi
  • Flyskatter
  • 1 natt på hotell i Entebbe, inkludert frokost
  • 2 netter på lodge i Bwindi, inkludert helpensjon (frokost, lunsj og middag)
  • 1 natt på hotell i Nairobi, inkludert frokost
  • 3 netter på Ashnil Mara Lodge, inkludert helpensjon (frokost, lunsj og middag)
  • Tillatelse til gorillatrekking
  • Inngang til nasjonalparkene Bwindi og Masai Mara
  • Safari med privat safaribil og engelsktalende sjåfør/guide i Masai Mara
  • Transport med privat bil og engelsktalende sjåfør/guide i henhold til program
  • Vannflasker i bilene
  • Assistanse av våre lokale samarbeidspartnere i Uganda og Kenya

Dette er ikke inkludert:

  • Visum til Uganda
  • Innreisetillatelse til Kenya
  • Reise- og avbestillingsforsikring
  • Drikke
  • Måltider ikke nevnt i program
  • Aktiviteter/utflukter ikke nevnt i program
  • Transport ikke nevnt i program
  • Tips til sjåfører/guider (USD 10,- per person per dag)
Skroll til toppen